« Raksti: Elbrusa expedīcijas dienasgrāmata

Maris 09.03.2010 09:23:33

Elbruss, ceļojums-ekspedīcija cauri Krievijai ar galamērķi sasniegt Kaukāzu un izbaudīt neskartos sniega laukus 6 dienu garumā. Par to, kādi piedzīvojumi ar mums notiek šajā galā, atradīsi ik pa laikam ieskatoties šajā rakstā.

12.feb

Izbraucam 20:10 no Andrejsalas

Izņemam vēl pāris tūkstošus Krievijas naudiņas - sajūties kā miljonārs :)

Attopamies, ka nav izprintēta OCTA apdrošināšana. Operatīvi zvani un Ķegumā tiek izprintēts dokuments, raļļojam tālāk, jo bieži sanāk piestāt (puišiem aliņš dara savu, tiek apspriests jēdziens sporta pūslis un citi:)

13.feb

Īsi pirms Rēzeknes pārzvanām uz Terehovas un Kārsavas RKP, uzzinām, ka pēdējā ir par 5-8 auto mazāk, nekā Terehovā, dodamies pa lielajiem ceļiem.

Ap plkst 02:00 secinām, ka LV-RUS robeža nav tik tālu - 320km. Ek, mazā Latvija!

02:06 ar Nilu un Inu noslēdzam derības par to, cik ilgi nāksies stāvēt 30 automašīnu rindā. Ina - 1h, Juris,Nils - 2h

Pēc 2h tik tiešām izkustāmies, tiekam garām tikai LV RKP. Pēc vairākkārtējām auto deklarācijas un imigrācijas kartīšu aizpildes, tiekam cauri vairākiem pārbaudes punktiem un 5h laikā esam tikuši pāri robežai

Krievijas ceļi ļoti dažādi - te lielceļš, te karalauks, kurā visa uzmanība pievērsta pēc iespējas mazāk traumējošu bedru caurbraukšanai.

Līdzi paņemtas 8 x 0,2l Rīgas Balzāmi, kas plānoti kā dāvinājums prasīgākajiem miličiem. Dienas laikā izveidojam tabulu, kurā atzīmēts, cik DPS posteņiem pizbraucam cauri, cik stāvošiem miličiem izdevies pabraukt garām, cik mobilās ekipāžas esam sastapuši. Kopskaitā jau vairāk par 10 noteikti, neviens mums uzmanību nepievērš :]

Maskava - neliels, neplānots izbrauciens pa Maskavu, jo nogriezāmies vienu ceļu ātrāk, nekā plānots. Rezultātā redzam pilsētas slēpošanas trasi, no kopējās ainas atšķirīgu tiltu, augstceltnes tālumā, kā arī veicam nelielus remontdarbus busam - esam pamanījušies nobeigt bremžu diska aizsargplāksni. Nekas nopietns, turpinām ceļu, esam aizkavējušies, bet optimisma pilni laikā sasniegt mērķi.14.feb

Pusnaktī iebraucam necila lielceļa miesta ēdnīcā, kurā ir viena galvnā telpa, lete/kase turpat, neliela mājas virtuve. Puiši izsalkušu, paņem harčo, plovus, kartupeļus. Kamēr atsilda ēdienu, sajūsmināmies par 2-fāžu elektrības sistēmas darbību (vienaicīgi var pieslēgt tikai pāris elektroierīces, kas ik pa laikam pārtrauc olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas skatīšanos.

No Maskavas uz leju ved liels un nekaunīgi labs lielceļš, par kuru samaksājam 20 rubļus jeb 34sant, tieši tik, cik šeit maksā litrs dīzeļdegvielas. Izdevīgi!!! :] Tiesa, ielejot Krievijas statoil degvielu, šķiet, ka busam pielikta piekabe - zūd dinamika, ekk. Toties lēti!

Vienā 10km ceļa posmā bija izveidojusies slidotava - saskaitījām vairākas fūres, autobusus un vieglās mašīnas (kopskaitā >15), kam labpaticies atpūsties ceļa kupenās. Pretējo ceļa pusi miliči ir nobloķējuši, kamēr ceļu uzturētāji izkaisa smiltis un sāli.

Jau iebraucot Krievijā un pabraucot garām vairākiem miličiem un DPS, esam pārsteigti par to, ka vēl neesam nevienu reizi apturējuši, veidojam statistiku, ko publicēsim pēdējā dienā. Lai nu kā, vienā DPS mūs nolemj pārbaudīt - meklē visu (spice, extasy, marihuāna utt.), kam var piesieties, izsauc visus puišus ārpus busa, pārbauda somas, kabatas, makus, lai pārbaudītu, vai nepārvedam kādas nelegālas lietas. Beigās neapmierināti par to, ka nav no mums ne rubļa dabūjuši, palaiž mūs vaļā, bet pieklājības un draudzības dēļ iedodam rūķīšiem vienu mazo balzāmiņu.

Vēlā naktī sasniedzam savu galamērķi - Azau, Logovo viesu māju. Satiekam sirsnīgu tantuku, kas par administratoru te strādā, sanesam mantas tik tiešām jaukā divstāvīgā namiņā un metamies gulēt, jo rīt jālaiž snovot!!

Vairāk lasi www.lzumpunkts.lv sadaļā blogs

E-pasts:

Parole:

Reklāmas

Draugi

Twitter