« Raksti: Svētdienas snovošana Rāmkalnos jeb 2.50Ls par visu dienu

Raimonds 02.01.2010 23:29:21

Svētdiena, 20. decembris plkst. aptuveni 11:57. Kalniem.lv iebrauc Rāmkalnu stāvlaukumā pie Gaujas tilta un sākas pirmā šīs sezonas kalnu slēpošanas trases testēšana.
Tātad kā jau minēju, tad pagājušajā svētdienā Kalniem.lv pārstāvis bija aizdevies uz Rāmkalniem paskatīties, kā tad šogad tur izskatās un kādā kvalitātē ir trase.

Aizbraukšana uz Rāmkalniem aizņem aptuveni 30min, jo Rīgas ielas ir tukšas un paši Rāmkalni atrodas aptuveni 40km no Rīgas. Benzīnā kopā iztērējot aptuveni 3.50Ls (+/-).

Pie kases rindu pilnīgi nekādu un tiek nopirkta pacēlāja karte, kas ir derīga visu dienu - cena 2.50Ls. Kasē vēl ir jāsamaksā 2Ls drošības naudu par čipu, vēlāk nauda nododot čipu bez jekādiem jautājumiem un problēmām tiek atgriezta atpakaļ.

Turpat stāvvietā savā auto tiek uzvilki snova zābaki, uzvilkts aprīkojums (brilles, ķivere, cimdi), paņemts dēlis, atstāts suns mašīnā un viss var sākties.

Kalns tāds patukšs un cilvēki ļoti maz. Tas labi, jo man pašam personīgi ļoti nepatīk stāvēt rindā. Pielieku dēli pie kājām un esmu pie čipa nolasīšanas. Tā kā rindas nav un cilvēki uz mani negaida, tad varu mazliet šo čipa nolasīšanas iekārtu patestēt. Jā, aizmirsu pateikt, ka čips ir tāds mazs plastmasas gabaliņš, ko ar gumijām uzmauc uz plaukstas. Tātad, par čipa nolasīšanas iekārtu, no sākuma ielieku čipu cimda iekšpusē tādā veidā simulējot to, lai varētu nākošreiz to nebilkt ārā, bet pieliekot cimdu pie iekārtas, likt to nolasīt. Rezultāts neveiksmīgs, čips nenolasās. Tad mēģinu vēl visādos veidos, bet nolasīt tik un tā neizdodas. Gala rezultātā vienīgais veids, kā to var nolasīt ir pielikt pilnīgi klāt. Secinājums - baigais čakars. Ar parastajiem pie jakas piespraužamajiem papīrīšiem bija ērtāk - parādi tikai tad kad paprasa un katru reizi pie pacēlāja nav jāvelk ārā.

Nu neko padarīt, esmu tālāk jau piekabīnājies T-veida pacēlājam. Vai nu par agru un nav vēl pacēlāja ceļš "sačakarēts" vai arī tiešām to baigi kopj, bet pacēlāja ceļš ir pilnīgi gluds. Patīkami braukt. Protams  kā jau visi "krutie" snoveri man sava sliedīte ir jāievelk, lai tiem slēpotājiem uznāk besis uz snoveriem, par to, ka šamējie izčakarē pacēlāja ceļu braukājot zigzagā un slepotāji nevar normāli taisni un bez pampakiem laist. He, he...

Šogad pacēlājs ir Rāmkalnos iet normālā tempā, jo dažreiz baigi krīt uz nerviem, ka viņš velkas kā gliemezis citos kalnos. Nav jau LV tās trases tik garas, lai gribētos vēl "vilkties" kalnā gliemeža ātrumā. Protams, svarīgi lai pacēlājs arī nebūtu par ātru, jo uz kalna arī brauc iesācēji, kam ar pacēlāju tik viegli neveicas. Secinājums - pacēlāja ātrums labs. Vēl gribēju pieminēt, ka man patīk Rāmkalnu pacēlāja atstatums, starp tiem pašiem velkoņiem, jo nav ilgi jāgaida tie un nav arī tā, ka jāskrien. Uznāk besis uz tiem pacēlājiem, kur daži posmi aplauzti un tādā veidā jāgaida nākošais, kas protams bremzē rindu, ja tāda ir.

Kalns augšpusē labi sataisīts, nav jālēkā no "atraušanās" vietas līdz braukt sākšanai. Vienīgi, ja laikus neatlaižas, tad var noripot lejā pa ~3-4m augstu un diezgan pastāvu nogāzi. Iesācējiem baigi jāuzmanās.

Pats trases stāvoklis labs, tikai vietām diezgan ledains. Pāris reizes nākas izjust neuzasīnātās kantīties, bet kopumā trases stāvoklis labs. Man kā mazliet ekstrēmāku sajūtu cienītājam, trūkst pampaki uz kā palēkāt un pāris elementi, kas braukšanu padarītu asāku, bet nu šis ir tīrs šļūkāšanas kalns.

Kopumā kalns labi sagatavots un neko sliktu nevaru teikt, tikai kāds mazs trampalīns derētu, lai to asuma sajūtu uzdzītu. Kaut vai varētu sakopt to bedri, kas atrodas pie labā pacēlāja (no lejas skatoties) lejas daļas, apmēram 10-15m virzienā uz augšu. Tur droši var ielikt kādu snowparka elementu un būs baigi labi. Netraucēs slēpotājiem un nebūs pa jaunu nekas jāizdomā, tikai mazliet darba.

E-pasts:

Parole:

Reklāmas

Draugi

Twitter